Posily z áčka byly hodně cítit

Tn. Rakovník B – Družec 8:2 (3:1)

V neděli sehrála rezerva Tatranu další mistrovské utkání v rámci I. B třídy. Jelikož dorost hrál v neděli ráno v Letech u Prahy a naopak první mužstvo mělo volno, tak šli pomoci hráči divizního áčka, kteří byli v utkání hodně znát.

„Jsme moc rádi, že kluci šli, protože jinak by dorostenci museli táhnout dvě utkání za sebou. Takhle jsme mohli zátěž rozložit a pošetřit jejich síly,“ prozradil důvod trenér Václav Eck.

Od úvodních minut se domácí více tlačili na polovinu soupeře. Již v 6. min. vybojoval na půlce míč Tauš. Uličkou vysunul Kingsley Omovieho, který utekl a krásně obstřelil brankáře – 1:0. Za čtyři minuty Jiřík našel na vápně Nesládka, jehož rohlíček do šibenice byl nechytatelný – 2:0. Za dvě minuty přišla nedůslednost Tauše, které využil Rendla a zakončil do prázdné branky – 2:1. V 18. pronikl do vápna Kingsley Omovie. Byl faulován a následně sám pokutový kop proměnil – 3:0. Do poločasu mohli domácí ještě náskok navýšit, ale Vrána trefil břevno a Nesládek tyč.

Vstup do druhé části také vyšel domácím. V 55. prošel do vápna Nesládek a bombou pod břevno nedal brankáři šanci – 4:1. V 61. prošel do vápna přes dva protihráče L. Dolák. Zpětnou nahrávkou našel Vránu, který zamířil přesně k tyči – 5:1. Hned po rozehrání udělali domácí chybu, kterou potrestal svým důrazem Rendla – 5:2. Za tři minuty zahrával trestný kop Jiřík, na který vyskočil nejvýše Šilhán a trefil vlastní branku – 6:2. V 69. odcentroval L. Dolák. K míči se ve vápně dostal Kingsley Omovie. Zpětnou nahrávkou našel Andrta, jenž trefil přesně k tyči – 7:2. Poslední slovo měl minutu před koncem M. Kučera. Čermák zpětnou přihrávkou našel v druhé vlně nabíhajícího M. Kučeru, jeho křížná střela skončila ve vzdálenějším horním rohu – 8:2.

Václav Eck: „Prvních třicet minut bylo slušných. Pak jsme na patnáct minut vypadli ze hry, což soupeř mohl potrestat. Zbytečně jsme si komplikovali život. Ve druhé části soupeři došly síly a už jsme hru ovládli. Naše vítězství bylo zasloužené, jen mě mrzí dva zbytečně inkasované góly.“

Tn. Rakovník B: Kut – Čermák, M. Kučera, Tauš, Jiřík – Nesládek (80. Makram), L. Dolák, Andrt, Lisner (75. Vait), Vrána (60. Vrána) – Kingsley Omovie (82. Vojtek). Trenér: Václav Eck.