Kolektivní lánské pojetí slavilo úspěch

Lány – Tn. Rakovník B 5:2 (2:0)

O víkendu pokračovala dalšími zápasy nejnižší středočeská krajská soutěž I. B třída. Lány doma udělily rezervě Tatranu lekci z kolektivního pojetí a soudržnosti na hřišti. 

První dvacet minut se hrál fotbal plný nepřesností. Hosté byli častěji na polovině domácích, ale bez momentu překvapení. Přeci jen se ale dostali do první šance, když se nedomluvili domácí stopeři. Čermák se za ně dostal, ale při pokusu přehodit vyběhnuvšího Javůrka přehodil i branku. První změna skóre přišla ve 23., kdy si V. Beneš zpracoval míč ve vápně na vlastní ruku a Petr se z penalty nemýlil – 1:0. Vyrovnání mohlo přijít záhy, ale Javůrek robinsonádou vyškrábl Jiříkovu hlavičku na roh. Ve 38. udeřili opět domácí. L. Šika zaváhal při rozehrávce. Petr našel volného Balíka, který se uvolnil kolem M. Kučery a bombou do šibenice nedal Kabelemu šanci – 2:0.

Vstup do druhé části vyšel lépe domácím. Balík utekl po pravé straně a křížnou střelou propálil Kabeleho – 3:0. Až za tohoto stavu se prosadili hosté. Čermák našel přesným centrem L. Doláka, jehož hlavička byla nechytatelná – 3:2. Za pět minut vypálil V. Beneš. Nastřelil Loskota do ruky, od které míč skončil mimo tyče za brankovou čárou. Penalta se ale nepískala. V 75. chyboval na středu hřiště zdlouhavou rozehrávkou L. Šika. Č. Dolák okamžitě vysunul Balíka, který si pohrál s Hájkem a obstřelil Kabeleho – 4:1. Pět minut před koncem zahrál Švigár ve vápně rukou a Čermák z penalty snížil – 4:2. Poslední slovo ale měli srdnatě bojující domácí. Petr přesným centrem našel Mocsonokyho, jemuž stačilo nastavit placírku – 5:2.

Jaroslav Cafourek: „Bylo to typické derby, kterému nechyběly emoce, ale i pěkné akce. Nás dnes podržel Míra Balík, který byl rozdílovým hráčem. Sebrali jsme tři body, které jsme potřebovali. Kluci zaslouží pochvalu.“

Václav Eck: „Vůbec jsme nenavázali na bojovný a kolektivní výkon z Hostouně. Náš výkon se rovná ostudě. Před zápasem upozorňujeme na jediného hráče domácích, a on nám dá tři góly, tak co na to mohu říct. Je to výsledek naší nekoncentrovanosti a laksnosti. Mužstvo dnes vůbec nehrálo kolektivně. Hráči se neustále věnovali všemu možnému, jen ne fotbalu. Na place předvedli věci, které tam nepatří a pokud se nevrátí k výkonu z Hostouně nebo Unhošti, tak výsledek uhrávat nebudeme.“

Lány: Javůrek – Buršík, Loskot. Švigár (89. D. Dudášik), Tetour – Petr, Matějka, M. Cafourek, Č. Dolák – Krátký (56. Mocsonoky), Balík. Trenér: Jaroslav Cafourek.

Tn. Rakovník B: Kabele – M. Kučera, V. Beneš (79. Vojtek), Hájek, Vait – Makram (38. Zaspal), L. Šika, Lisner, Čermák – Jiřík, L. Dolák. Trenér: Václav Eck. 

https://www.zonerama.com/FotoDavidSvoboda/Album/4775034