Rezerva si poradila s Braškovem

Tn. Rakovník B – Braškov 4:2 (3:2)

V neděli čekal na rezervu Tatranu, v rámci dalšího kola I. B třídy, velice těžký soupeř – Sokol Braškov. Domácí tým ale po velmi dobrém začátku nakonec zápas zvládl. 

Vstup do zápasu patřil domácím. V 5. min. vysunul Dolák krásnou kolmicí Čermáka, který šel středem sám na brankáře a mazácky ho obstřelil kolem nohy – 1:0. Za dvě minuty už to bylo o dva góly, když na konci rychlé spolupráce byl M. Kučera, který se také vyhnul ofsajdové pasti a kolem nohy vyběhnuvšího brankáře poslal míč do sítě – 2:0. Hosté ale nesložili zbraně a díky nebezpečnému přechodu do útoku snížili. Všemu ale předcházel špatně rozehraný trestný kop domácích na polovině soupeře. Následoval rychlý brejk. Kabele bravurně ještě dva střely chytil, ale proti třetí dorážce už byl krátký – 2:1. Radost hostů ale trvala jen pár minut. Domácí měli díky mládí výhodu v rychlosti. Dolák vysunul na pravé straně Čermáka, který utekl. Nádherným centrem našel nabíhajícího M. Kučera, jenž se zavěsil do vzduchu a trknul nechytatelně – 3:1. Braškov ale opět snížil, když se z trestného kopu prosadil Jaroš – 3:2.

Druhý poločas byl v režii domácích, kteří dobře kombinovali. Drželi míč a měli i šance, ale koncovka už nebyla tak přesná jako před přestávkou. Po hodině hry zatáhl po levé straně míč Tauš. Přesnou přihrávkou našel nabíhajícího Doláka, který byl ve vápně sražen. Míč na značku pokutového kopu si postavil Tauš a nezaváhal – 4:2. V závěru mohli domácí náskok navýšit, ale byli nepřesní v koncovce. Největší šanci zahodil Weis, který z osmi metrů přestřelil prázdnou branku.

Zdeněk Weis: „Hra nebyla vůbec špatná. Naše vítězství je zasloužené a mohlo být i vyšší. Soupeř měl velice nebezpečný přechod do útoku, ale byl zranitelnější v obraně. Paradoxně jsme si ale dva góly dali sami, což je škoda. Jinak musím kluky za předvedený výkon pochválit.“

Tn. Rakovník B: Kabele – Jiřík, Hájek, L. Šika, Černý – Čermák, Dolák, Weis, Kokarev (84. J. Konopásek) – Tauš, M. Kučera (65. Mašek). Trenér: Zdeněk Weis. 

https://www.zonerama.com/FotoDavidSvoboda/Album/4268044