Chyby vzaly naději na bodový zisk

Tatran Rakovník – SK Kladno 1:2 (1:2)

V dalším kole divize B hostil Tatran na svém hřišti tradičního rivala – SK Kladno.

Od prvních minut byli hosté fotbalovější, ale ke gólům jim pomohly hrubé chyby domácích. Ve 12. přišel centr z pravé strany. Kabele se nedomluvil na přední tyči s Hradeckým. Míč se dostal před branku, kde jej V. Procházka hlavou dotlačil do sítě – 0:1. Za tři minuty mohlo být srovnáno. Vrána vyhrál souboj se stoperem Hanzlíkem. Šel sám na Tesaře, ale nastřelil pouze jeho nohy. Chvilku na to se do zakončení dostal Kingsley Omovie, ale chyběl mu větší klid. Hosté zahrozili šancí Šímy, ale míč skončil těsně vedle branky. Ve 27. přišla další hrubka domácích, když Hradeckému ve vápně podjel míč pod nohou a V. Procházka měl snadnou úlohu poslat střelu k tyči – 0:2. Domácí nesložili zbraně. Pět minut před přestávkou utekl Vrána. Hanzlík jej v rohu velkého vápna zbytečně fauloval a Verner proměněnou penaltou vykřesal naději – 1:2.

Druhý poločas byl ve znamení snahy domácích o vyrovnání a zároveň rušivých nebezpečných brejků kladenských fotbalistů. Dvakrát byli domácí hodně blízko vyrovnání, ale trestný kop P. Kučery vyrazil Tesař. Chvilku na to nevyšla ani dorážka Kingsley Omovieho z bezprostřední blízkosti. Na druhé straně dvakrát stálo při domácích štěstí, když jednou projel míč malým vápnem a nikdo jej nedorazil do branky a podruhé neměli hosté přesná mířidla. Dvě minuty před koncem přišel závar před kladenskou brankou, ale ani jedna ze tří střel neprošla za Tesařova záda.

Radek Polášek: „Ze zápasu si chci vzít pouze to pozitivní. Když jsem viděl soupisku naší a soupeře, tak na první pohled byl znát velký rozdíl v herní praxi a hlavně zkušenosti. Přesto jsme donutili Kladno k tomu, že v posledních deseti minutách zdržovalo, hráči se váleli po zemi a báli se o výsledek. O osudu zápasu rozhodla koncovka. Přesto kluky musím za práci v tréninku i na hřišti pochválit. Nebáli se hrát a snažili se bojovností a nasazením nepříjemný výsledek zvrátit. Věřím, že když budeme takhle pracovat, tak body přijdou.“

Tn. Rakovník: Kabele – Kutafin (90. V. Beneš), Bredler, Hradecký, Černý – Hudousek (76. L. Dolák), Verner, Rothe, Kingsley Omovie – P. Kučera, Vrána. Trenér: Radek Polášek. -tělo-