Smolná prohra s Libušínem

Tatran Rakovník – Baník Libušín 2:3 (2:2)

Ve středu sehráli divizní fotbalisté Tatranu druhý přípravný duel, ve kterém změřili síly s účastníkem středočeského krajského přeboru – Baníkem Libušín, jehož dres oblékli čtyři bývalí hráči Tatranu: Sláva Houška, Tomáš Abrham, Petr Cipra a Kamil Výborný.

Začátek zápasu přinesl snahu domácích o překonání obranného valu hostů, což se povedlo Hynkovi, který od půlky prošel až do vápna, ale Cipra bravurně jeho střelu vyrazil. Pak udeřili hosté, kteří po rychlém brejku prostřelili Kuta – 0:1. Za pár okamžiků přišel nedůraz domácích při rohovém kopu a Kut byl bezmocný – 0:2. Za deset minut utekl po pravé straně Vrána. Vyhnul se Výbornému. Naservíroval míč do vápna, kde nikým nekrytý Kingsley Omovie skluzem snížil – 1:2. Za čtyři minuty vystihl Kingsley Omovie rozehrávku soupeře. Utekl a mazácky obstřelil Cipru – 2:2. Hosté do přestávky zahrozili z dvou nebezpečných brejků, ale Kut byl na místě.

Druhá část byla ve znamení mírného tlaku domácích, ze kterého přicházely i šance, ale koncovka nebyla přesná. A tak udeřilo na druhé straně. Vojtek si sice pokryl míč. Soupeř na něho naskočil. Povalil ho ve vápně. Zmocnil se míče. Následovala přihrávka před branku. Kabele ještě první šanci chytil, ale proti dorážce byl krátký – 2:3. V závěru mohli srovnat Černý, Kučera nebo Vojtek. První dva neměli přesnou mušku. Vojtkovu bombu zastavila tyč.

Pavel Koutenský: „Výkon se vůbec nedal srovnat s tím sobotním. Bylo to jako nebe a dudy.“

Tn. Rakovník: Kut (46. Kabele) – Černý, Vecka, Bredler, Vait (46. Vojtek) – Vrána, Hynek, Verner, P. Kučera – Novák (16. F. Skoupý) – Kingsley Omovie. Trenér: Pavel Koutenský.