Rozdíl dvou tříd byl znát herně i výsledkově

Tatran Rakovník – Baník Libušín 5:0 (2:0)

V sobotu sehráli fotbalisté Tatranu další přípravný zápas, ve kterém přivítali hráče Libušína, kteří vedou I. A třídu. V dresu hostů nastoupili tři bývalí hráči Tatranu Sláva Houška, Tomáš Abrham a Petr Cipra.

Začátek zápasu přinesl vyrovnaný fotbal. Domácí měli více ze hry. Byli na polovině soupeře, ale Libušín podnikal nebezpečné brejky. V tom prvním šel sám na Kuta Obradovič, ale veterán v domácí brance prokázal svoje zkušenosti. Chvilku na to šel Sejtaria s Bejblem, který mohl zakončovat do prázdné branky, ale minul. A tak chvilku na to udeřilo na druhé straně. Kučera zahrával trestný kop, na který si naběhl sváteční střelec Bredler, a na dvakrát prostřelil Cipru – 1:0. Za deset minut dobře napadal Kutafin. Míč podběhl obránci Libušína pod nohou, čehož využil osamocený Hradecký a krásným rohlíčkem obstřelil Cipru – 2:0.

Druhý poločas už byl v režii domácího celku, na kterém byla znát vyšší herní jistota i fyzická kondice. Třetí branka padla po krásném trestném kopu střelou přes zeď, když Hynek vymetl Ciprovu šibenici – 3:0. Za pět minut to bylo o čtyři góly. Hradecký uvolnil Kučeru, který se uvolnil na brankové čáře a tečovanou střelou propálil Cipru – 4:0. Poslední slovo měli domácí v 63., kdy přišla nádherná akce na jeden dotek. Hradecký „jesličkami“ vysunul Kučeru, který vrátil míč zpět do druhé vlny a Hynek z první poslal míč do šibenice – 5:0. V závěru mohli domácí skóre navýšit, ale Cipra už za svá záda žádný míč nepustil.

Pavel Koutenský: „Dnes se mi to nelíbilo. Udělali jsme příliš mnoho zbytečných chyb a nepřesností. Bylo znát, že kluci vnímali vysoké vedení a polevili v herních činnostech.“ Na druhou stranu, dva góly padly po hezkých akcích.“

Tn. Rakovník: Kut – Černý (46. Kubr), Vecka (65. Pidrman), Bredler, Vrána – Ibraimi (65. D. Červený), Kutafin (46. Gögh), Novák (70. Dolák), Kučera – Dolák (15. Hynek), Hradecký. Trenér: Pavel Koutenský. -tělo- 

https://www.zonerama.com/FotoDavidSvoboda/Album/4107982