Zápas „zmršil“ rozhodčí Jahoda

Tn. Rakovník B – Sokol Vraný 4:2 (2:1)

V dalším kole I. B třídy hostila rezerva tým Sokola Vraný, který ještě vloni hrával I. A třídu. Býval by to byl pěkný zápas, kdyby do něho negativně nezasáhl svými nepovedenými rozhodnutími sudí Petr Jahoda. 

První deset minut bylo ve znamení herní převahy hostujícího týmu, který také z tohoto tlaku vytěžil první gól, když Kabeleho propálil Urban – 0:1. Po inkasované brance zvýšili domácí pohyb a převzali otěže. První šanci ještě Kokarau neproměnil, ale chvilku na to jej vysunul M. Kučera a Kokarau krásně obstřelil brankáře – 1:1. Za pět minut bylo ještě veseleji, když si udělal Kutafin zasekávačku ve vápně a byl sražen. Hájek s přehledem pokutový proměnil – 2:1. Chvilku na to mohl zvýšit M. Kučera, který se dostal sám před brankáře, ale nastřelil pouze jeho tělo. Dvě minuty před přestávkou začal úřadovat arogantní rozhodčí Jahoda, který udělil druhou žlutou pro hostujícího Fedrhance, který dostal první žlutou naprosto nesmyslně.

Druhý poločas přinesl zpočátku zajímavý, ale pak začal opět úřadovat rozhodčí Jahoda, který zápas vůbec nezvládal svými chybnými rozhodnutími. V 70. vysunul Weis kolmicí Borsuc, který šel sám na brankáře a s přehledem ho obstřelil – 3:1. Neuběhly ani tři minuty, když Urban šlápl na ležícího Jiříka, který přišel s oplácením, ale červenou kartu viděl pouze domácí obránce. Hostující kapitán vyvázl pouze se žlutou kartou. V 77. min. hosté nakopli míč do vápna, pro vysoký míč si šel Kabele. Byl faulován v souboji s Hanzlíkem, který skóroval, ale rozhodčí Jahoda uznal gól – 3:2. Domácí ale i o devíti dokázali ještě jednou udeřit. Tauš prošel po brankové čáře do vápna. Našel přesnou přihrávkou k přední tyči nabíhajícího Černého, který korunoval svůj výborný výkon brankou – 4:2.

Zdeněk Weis: „Hodinu se hrál velmi dobrý fotbal, k čemuž přispěla obě mužstva. Jediný, kdo do zápasu nezapadl, byl rozhodčí Jahoda, který chybami na obě strany zapříčinil, že se dohrávalo bez tří vyloučených, přitom to byl pohodový zápas, který se mohl odehrát na dvě žluté na obou stranách. Klukům musím za výkon i bojovnost poděkovat.“

Tn. Rakovník B: Kabele – Jiřík, Špidra (87. L. Skoupý), Hájek, Černý – Borsuc, Weis, Čermák, Kokarau – Kutafin (67. Mašek), M. Kučera (57. Tauš). Trenér: Zdeněk Weis. 

https://www.zonerama.com/FotoDavidSvoboda/Album/4338598