Přestřelku řídili „Kučerovci“

Tatran Rakovník B – FK Vroutek 7:6 (3:4)

V sobotu sehrála rezerva Tatranu další přípravné utkání, když si na svoji umělou trávu pozvala účastníka I. A třídy Ústeckého kraje – FK Vroutek. A bylo na co koukat. 

Vstup do zápasu vyšel domácím, kteří během pěti minut zahrávali dva pokutové kopy. Oba byly po faulech na Kingsley Omovieho. K první se postavil Marek Kučera a s přehledem skóroval – 1:0. Ke druhému Adam Vrána, ale ten netrefil branku, a tak udeřilo na druhé straně, když šel útočník sám na Kubinu a prostřelil je – 1:1. Domácí si ale vzali vedení zpět, když Kingsley Omovie sklepl míč proti noze Marka Kučera, jehož utažená rána z osmnácti metrů skončila přesně v pravém dolním rohu – 2:1. Pak ale přišel kolaps domácí defenzivy, která třikrát inkasovala středem hřiště a hosté zakončovali z bezprostřední blízkosti nebo do odkryté branky – 2:4. Snížit mohl Vrána, ale z pěti metr nastřelil pouze brankáře. Pět minut před přestávkou se přeci jen domácí dočkali. Bombu Kokareva brankář vyrazil jen před sebe a Marek Kučera završil hattrick – 3:4.

Do druhé části vstoupili domácí mnohem lépe. Marka Kučeru vystřídal jeho starší bratr Petr, a jako by se nechtěl nechat zahanbit a během deseti minut dvěma góly otočil vývoj na stranu rezervy Tatranu – 5:4. To však nebylo všechno. Za dalších pět minut se ve vápně nejlépe orientoval Kingsley Omovie a bylo to o dva góly – 6:4. Bláznivá přestřelka ale pokračovala. Domácí opět chybovali ve středu hřiště nebo byli nedůrazní v osobních soubojích a hosté po dvou únicích nedali při zakončení Kubinovi šanci a bylo srovnáno – 6:6. Rozhodující moment přišel pět minut před koncem, když Tauš uličkou vysunul Petra Kučeru, který obešel brankáře a zakončil do prázdné branky, čímž završil hattrick a srovnal bratrský souboj do smíru – 7:6.

Zdeněk Weis: „Pro diváka možná zajímavé, ale podobný zápas bych už nechtěl zažít. Všechny inkasované góly jsme soupeři darovali svými lacinými chybami. To se nemůže stávat ani v přáteláku. Sice mě těší naše produktivita za poslední tři zápasy, kdy jsme nastříleli čtrnáct branek, ale taky deset dostali a to není dobrá vizitka. Máme stále na čem pracovat.“

Tn. Rakovník B: Kubina – Jiřík, Hájek, L. Šika, Vrána – Kokarev, Kokšál, Mašek, Ibraimi – M. Kučera, Kingsley Omovie. Hokejově střídali: Weis, Tauš, P. Kučera, Čermák. Trenér: Zdeněk Weis. -tělo- 

https://www.zonerama.com/FotoDavidSvoboda/Album/4164604