Vydřené vítězství s Cerhovicemi

Tatran Rakovník B – Union Cerhovice 2:1 (1:0)

V sobotu sehrála rezerva Tatranu druhé přípravné utkání, ve kterém na své umělé trávě přivítala Union Cerhovice, který hraje I. A třídu a jehož dres obléká bývalý ligový hráč Mostu a Jihlavy Karel Franěk.

První poločas přinesl v silném a mrazivém větru vyrovnaný fotbal. Do první šance se dostal po dvaceti minutách Kingsley Omovie, který byl úplně sám před brankářem, ale váhal tak dlouho, až nastřelil nohu vyběhnuvšího strážce cerhovické branky. Domácí měli několik slibných akcí, ale chybělo přesnější nebo důraznější zakončení. Přesto se dočkali ve 31., kdy na pravé straně prošli nahrávkami na jeden dotek Borsuc s Kingsley Omoviem, aby první jmenovaný vysunul pasem M. Kučeru, před kterým chtěl stoper zahrát malou domů, ale nevšiml si, že brankář vyběhl daleko za vápno a kolem něj poslal míč do vlastní branky – 1:0.

Druhá část začala náporem hostů, když hlavně Karel Franěk dělal domácím svojí šikovností problémy, ale Adam Beneš v brance Tatranu byl neomylný. V 62. přišla napadání od Kingsley Omovieho, po kterém hosté chybovali v rozehrávce. Domácí útočník získal míč a při kličce ve vápně byl faulován. K penaltě se postavil M. Kučera, který nastřelil pouze brankáře, od kterého se ale míč vrátil zpět k němu a reparát už „Kůča“ zvládnul – 2:0. Hosté ale nesložili zbraně a patnáct minut před koncem přišlo snížení, proti kterému byl A. Beneš krátký – 2:1. V dalších minutách se mohlo změnit skóre na obou stranách, ale koncovka nebyla podle představ hráčů.

Miroslav Hájek: „První poločas byl z naší strany mnohem lepší a naše vedení mohlo být i vyšší. Ve druhém už převzal iniciativu soupeř. Pozdě jsme dostupovali k hráčům. V útoku nepodrželi míč a měli jsme mnoho zbytečných ztrát při rozehrávce, což nás stálo hodně sil, ale za bojovnost zaslouží kluci pochvalu. Přesto máme deficit ve fyzické kondici, na čemž musíme zapracovat.“

Tn. Rakovník B: A. Beneš – Špidra, Hájek (46. Jiřík), J. Beneš (46. Vojtek), L. Šika – Borsuc, Weis, F. Skoupý (46. L. Skoupý), Černý – M. Kučera, Kingsley Omovie. Trenéři: Miroslav Hájek a Václav Eck. -tělo-

https://www.zonerama.com/FotoDavidSvoboda/Album/4122363