Výsledek je pro Tatran hodně krutý

Sokol Hostouň – Tatran Rakovník 5:1 (1:0)

V dalším kole divize B odjeli fotbalisté Tatranu na hřiště lídra soutěže do Hostouně.

Vstup do zápasu byl pro hosty hrůzostrašný. Již ve 14 vteřině dal Kutafin hlavou krátkou a hlavně zbytečnou malou domů, kterou vystihl Hájek a přehodil Kabeleho – 1:0. Hosty gól nezlomil a snažili se herně vyrovnat domácím, což se jim v určitých fázích zápasu dařilo. Ve 26. ale mohlo udeřit podruhé. Kabeleho však zachránila tyčka a míč posléze do bezpečí odkopl Bredler. Tatran zahrozil za dvě minuty, ale Vránova hlavička jen o kousek minula zadní tyč Kudrnovy branky. Ve 38. se vytáhl Kabele, který bravurně vyškrábl zpod břevna bombu Marka.

Vstup do druhé části hostům vyšel. Vrána zahrával rohový kop, na který si naskočil Kutafin a odčinil svoji chybu z úvodu – 1:1. Radost vydržela hostům jen tři minuty. Hájek vnikl z pravé strany do vápna a střelou na zadní tyč překonal Kabeleho – 2:1. Hosté ale ani za tohoto stavu nic nevdávali. V 63. vnikl do vápna Kučera. Píchl si míč kolem stopera, ale rozhodčí jeho zákrok jako penaltový neposoudil. V těchto chvílích se hrál svižný fotbal nahoru – dolů. Rozhodující moment přišel v 74., kdy domácí zahrávali rohový kop, který hostující obrana, včetně brankáře Kabeleho, neodvrátila a Hanuščík dotlačil míč do sítě – 3:1. Chvilku na to se hosté rozhodli hrát na riziko, což domácí v závěru potrestali. V 84. znovu utekl po pravé straně Hájek a opět střelou na zadní tyč překonal Kabeleho – 4:1. Tři minuty před koncem tento kanonýr proměnil penaltu a vstřelil čtvrtý gól v utkání – 5:1.

Radek Polášek: „Výsledek je pro nás až moc krutý a neodpovídá vývoji na hřišti. Hrál se zajímavý fotbal, kterému nechybělo tempo. Dokázali jsme se v určitých fázích domácím vyrovnat a až do závěru jsme hráli o výsledek. Trochu nás přibrzdil třetí inkasovaný gól. V závěru jsme začali hrát na riziko, což domácí potrestali dvěma góly. Škoda, že jsme za stavu 2:1 nebo 3:1 nedotáhli nějakou naši akci ke gólovému závěru. Kluci se za předvedený výkon nemusí stydět a zaslouží za bojovnost, nasazení i fotbalovost pochvalu.“

Tn. Rakovník: Kabele – Kutafin (74. L. Dolák), Verner, Bredler, Černý – P. Kučera, Novák, Hudousek, Rothe – Kingsley Omovie, Vrána. Trenér: Radek Polášek. -tělo-